img

Urlop z małym dzieckiem. W górach!

Każdy, kto mocno kocha góry, nie zrezygnuje z nich w chwili, gdy w jego życiu pojawi się dziecko. Zresztą, nie ma chyba lepszego sposobu na wychowywanie swojego potomka, jak przez podróże i pokazywanie mu świata – dzięki temu już od dziecięcych lat, dziecko będzie poznawać świat z wielu perspektyw i staje się bardziej otwarte na nowe doświadczenia. Nawet jeśli maluch niewiele zapamięta ze swych pierwszych wypraw, uczucie radości i pozytywne emocje związane z przeżytymi wyprawami, na pewno nie pozostaną obojętne na jego przyszłe życie.
W części pierwszej tego artykułu zastanawialiśmy się na zaletami podróżowania z małym dzieckiem oraz wspominaliśmy, w jakie góry raczej nie polecamy się z nimi wybierać. Dzisiaj podpowiemy, co zabrać ze sobą na urlop, żeby wszyscy czuli się komfortowo!


O czym trzeba pamiętać?
Jako że mali turyści nie zawsze są fanami spacerów na własnych nogach, musisz się przygotować na to, że w pewnym momencie spotka Cię protest. Być może, najzwyczajniej w świecie dziecko się zmęczyło. Często również zabieramy w góry dzieci, które nie potrafią jeszcze chodzić. Jeśli nie chcesz przez całą wycieczkę nosić swojej pociechy na rękach, na barana lub na plecaku, przemyśl kwestię zabrania ze sobą…
- wózka – szczególnie polecamy model spacerowy, ponieważ ma on dobrą amortyzację i duże koła, więc spacer nawet po kamienistej drodze nie powinien być dla dziecka uciążliwy! Dla starszych dzieci wystarczy zwykły składany wózek, w razie przeszkód maluch będzie mógł podreptać przez chwilę sam, a potem znowu wskoczyć do wózka.
- nosidełko – o wiele bardziej komfortowe niż noszenie dziecka na rękach. Najlepiej zaopatrzyć się takie z daszkiem i pokrowcem przeciwdeszczowym w razie wahań pogody. Nie zajmuje również wiele miejsca w samochodzie i można do woli je przepinać z klatki piersiowej na plecy.
- chustę – jeśli natomiast podróżujemy w sezonie i temperatura daje nam w kość, polecamy chustę jak najcieńszego przewiewnego materiału. To też idealny sposób jeśli chcesz w dyskretny sposób nakarmić malucha. Chusty szturmem podbiły serca rodziców, ponieważ wiele mówi się o bliskości płynącej z takiego sposobu noszenia – z dzieckiem w chuście można wykonywać wręcz wszystkie czynności!
- rower z fotelikiem – w foteliku możesz przewieźć dziecko, które ma ponad roczek. Jeśli wybierasz się w bardziej popularne miejsce, nie masz się czym przejmować, bo w okolicznych wypożyczalniach na pewno będą dostępne foteliki dopinane do rowerów.
Życzymy niezapomnianej zabawy!
 

Zobacz również