img

Co zabrać na wyjazd z dzieckiem?

Posiadanie dziecka nie oznacza rezygnowania z podróżowania. Jednak w zależności od jego wieku, jako rodzice, powinniśmy pamiętać, by zabrać ze sobą dodatkowe rzeczy, które wpłyną na komfort podróży – zarówno nasz i dziecka. Zatem, co zabrać na wyjazd z dzieckiem?


1. Dodatkowe ubrania – jeśli jesteś podróżownikiem-wyjadaczem, na pewno przyzwyczaiłeś się do pakowania kilku rzeczy nawet na tygodnie spędzone poza domem. Pamiętaj jednak, że Twoje dziecko może będzie potrzebowało większej garderoby, w zależności od miejsca, w które się udajesz – zabierz dla swojej pociechy ubrania na każdą pogodę plus kilka zapasowych sztuk bielizny. Warto być przezornym!
2. Pakując dodatkowe ciuszki, nie zapomnij o odpowiednio dobranym obuwiu. To, że Ty potrafisz przechodzić cały wyjazd w sandałach lub butach sportowych, nie oznacza, że Twoje dziecko ma taki sam styl podróżowania.
3. Jedzenie – po pierwsze, trzeba wziąć jedzenie na drogę. Koniecznie więc zaopatrz swoje zapasy w ulubione przekąski dziecka, chociaż staraj się, żeby nie wszystkie składały się ze słodyczy. Jeśli masz młodsze dzieci, przygotuj do podróży jedzenie w słoiczkach, weź zapas mleka w proszku czy kaszki. Nie zapomnij wziąć akcesoriów kuchennych takich jak buteleczki, kubeczki czy ulubione talerzyki malucha.
4. Dokumenty – to może być oczywiste, ale z doświadczenia wiemy, że o oczywistych rzeczach często można zapomnieć. Przed wyjazdem upewnij się, że wszyscy członkowie załogi mają najważniejsze dokumenty (paszporty, legitymacje, dowody osobiste itd.).
5. Środki higieniczne – nawilżane chusteczki, płyn do dezynfekcji rąk i podstawowe kosmetyki to rzeczy, które zawsze się przydadzą.
6. Zabawki! – w zależności od tego, jaki charakter ma Twoje dziecko, musisz pomyśleć o ewentualnych rzeczach, które odwrócą jego uwagę podczas trudów podróży. Jeśli Twoja pociecha przesypia całą drogę, to problem masz z głowy. Do podróży samolotem poleca się każdego rodzaju kolorowanki, książeczki, łamigłówki, gry planszowe czy najłatwiejsza opcja – bajki, które można oglądać na tablecie.
7. Wózek – dla małego dziecka może pełnić również funkcję łóżeczka.
8. Akcesoria do aktywnego spędzania czasu – jeśli masz taką możliwość, bez zastanowienia pakuj do samochodu rower, hulajnogę czy rolki.
9. Jeśli wybieracie się w ciepłe miejsce, nie zapomnij o kosmetykach przeciwsłonecznych z odpowiednio dobranymi filtrami. Dzięki temu unikniesz cierpienia związanego z poparzeniami słonecznymi.
10. Środki przeciw komarom i kleszczom – nie zajmie dużo miejsca w torbie, a może być wybawieniem w ciepły wieczór spędzany przy ognisku nad jeziorem.

Zobacz również